Çelik Konstrüksiyon Carport

Çelik Konstrüksiyon Carport Sistemleri (Açık Otopark Araç Koruma Sistemleri), özellikle kapalı otopark imkânı olamayan mekanlarda pratik, kullanışlı ve kesin bir çözüm sunmaktadır. Carport Sistemleri ‘nin iskeleti tamamı özel elektrostatik boyalı paslanmaz çelik konstrüksiyon kullanılarak oluşturulur.
Statik dahilinde rüzgâr hesapları yapılan Carport Sistemleri sert rüzgârların (80/120 km/hız) alındığı yerlerde dahi güvenle kullanılabilinmektedir. Carport Sistemleri hava hareketlerine paralel olarak istenen (ufak bir salınımla hava akımı yönünde) hareket edebilme kabiliyetine sahip olacak şekilde esnek bir yapıda imal edilir. Yer değiştiren hava akım doğrultusuna göre paralel olarak salınım yönü oluşur.

Tasarımı ana iki ayak (baba) üzerinde olan Carport Sistemleri neredeyse her alana/mekana kurulabilmektedir. Ebatları araca göre imal edilmiş yapısı sayesinde dar alanlarda dahi aracınızın hareket yeteneğini kısıtlamaz. Carport sistemler kapalı otopark sistemlere nazaran varolan alanda araba manevrasını en az etkileyecek yapıya sahiptir.

Carport’un üst kaplamasında kullanılan polikarbon malzemesi, camdan 250 kat daha sağlam ve 14 kat daha hafiftir. Ayrıca mükemmel bir ışık geçirgenliğine sahiptir(ortalama % 83). Filtrasyon özelliği sayesinde UV ışınlarını geçirmez (% 100 ). Bu sayede aracınızda oluşabilecek renk solmalarını önler. Isıya ve dış kimyasal etkenlere karşı oldukça mukavimdir(-40C+130C). Çok hafif ve esnek yapıda malzemedir, dolayısıyla kıvrımlı (tonoz) çatılar rahatlıkla oluşturulabilinir. Yine darbelere karşı oldukça dayanıklıdır.

Carport’un çatısına yerleştirilmiş olan yağmur olukları ve eğimli yapısı sayesinde otoparkınızın kuru ve temiz kalması sağlamaktadır. Vidalarına kadar monte edileceği alana özel ambalajı ile sevk edilen Carport Sistemleri ‘nin çevreye zarar vermeden çabuk ve pratik montaj tekniği vardır. Bu özelliği sayesinde kurulum aşamasında minimum rahatsızlık verir. Cartport Sistemimizi yan yana, karşılıklı veya sıralı olmak üzere üç modelde monte etmek mümkün olmaktadır.
Carport Sistemlerimiz estetik yapısıyla mekanınıza dekoratif bir hava katarken kötü kava koşulları konusunda da size çözüm sunmaktadır.

Carport Sistemleri; Tek Kanatlı, Çift Kanatlı, Çift Ayaklı ve Dört Ayaklı olarak gruplandırılmaktadır.

Teknik Bilgiler

  • Ebat : Tek araç için 510cm. X 270cm. Ve diğer özel ölçülerde üretim.
  • Eğimli Çatı Yapısı : İçten;105°. Dıştan;75°.
  • Ayak Yüksekliği : Maximum = +/- 250cm. Minimum = 180cm.
  • Çatı Eğimi ile Artan Yükseklik : Maximum = 73cm. Minimum = 23cm arası.
  • İki G.Çelik Ayak Mesafesi : (+/-) 290cm. (merkezden, merkeze)
  • Renk : Opsiyonel
  • Sabitleme : Ankraj Betonu. Vidalama.

etiketler: Carport, Carport Sistemleri, Açık Otopark Sundurma, Açık Otopark Polikarbon Kapatma, Carport Polikarbon Kapatma, Açık Otopark Sistemleri