Çelik Çatı Sistemleri

Bütün mekanlar için en önemli konulardan biri kuşkusuz çatılardır. Çelik çatı sistemleri kategorisinde gerçekleştirilen bütün çalışmalar, mekanların kullanışlılığını artırmaktadır. Profesyonel kullanım özelliğine sahip olan bu çelik çatı seçenekleri, aradığınız kaliteli kullanım seçeneklerini bir araya getirmektedir.

Çelik çatı tasarımlarında, binanın yüksekliği ve genişliği hesaplanmaktadır. Eğim özellikleri ve diğer özellikler, çatının yapısal özelliğine göre tasarlanmaktadır. Kullanım kolaylığı sağlayan ve paslanmaz özelliği ile yıllarca kullanılabilen bu tasarımlar, de montaj özelliğine sahiptir. Dayanıklılık bakımından en sağlam çatı sistemleri içerisindedir. Yuvarlak ve köşegen tasarımlar, binanın yapısal özelliğine göre belirlenmektedir. Binanın dış yapısı, tasarım özellikleri ve diğer özellikler, çatının yapısal özelliği ile birebir uyumlu özelliklere sahiptir.

Çelik Çatının Avantajları

  • Yapının ömrü ile eşdeğerde dayanma süresi
  • İmalat ve uygulama süreleri çok kısaldığı için inşaat maliyetlerinde zamanla ortaya çıkan artışlar ortadan kaldırılmaktadır.
  • Her türlü çatı şekline uygulanabilmesi (tonoz, kubbe, zarf çatı v.s.) nedeni ile mimarlara tasarım özgürlüğü sağlaması
  • Tonoz çatı altında geniş bir açıklık elde edilebilmekte, elde edilen bu açıklık sayesinde binanın ticari, sportif, kültürel vb. amaçlarla daha rahat kullanımına imkan sağlamaktadır.
  • Ekonomiktir.

]Fabrika Çatılarında, AVM Çatılarında, Kültür Merkezleri ve Spor Salonu Çatılarında, Ev ve Apartman Çatılarında, İş Yeri ve Dükkan Çatılarında

Standart çatı yada tonoz çatı seçenekleri ile hazırlanabilen bu çatı sistemlerinde işçilik önemlidir. Profesyonel kadro ile çözüm üreten firmamız, depreme dayanıklı çelik çatı çalışmalarını kısa zamanda bitirmektedir.

UYGULAMA GÖRSELLERİ

Müşterilerimizin iş veya proje fikrinin gizliliği esas alınarak, 15 iş gününü geçmeyecek bir periyotta hızlı bir proje fizibilite çalışması yapılır. Proje fizibilite sonuçları müşterilerimize sunulur. Fizibilite sonuçlarının müşterilerimiz ile ortaklaşa değerlendirilmesi ve değerlendirme sonuçlarının pozitif ciddiyette ele alınması neticesinde, müşterilerimizin beklentilerinin üstüne çıkmayı amaçlayarak firmamız tarafından teklif çalışmasına başlanır.

Projenin uygulanacağı yer, uygulama zamanı, projede kullanılacak ürün ve ekipmanlar ve bunlara ilişkin teknoloji, projenin bütçesi, proje çıktısı vb.. gibi müşterilerimiz ile ortaklaşa belirlenen kriterler temelinde teklif çalışması sürdürülür. Böylelikle projelendirmenin ilk safhasına da geçilmiş olunur.

Verilecek teklifte, projenin animasyonu veya simülasyonu, demonstrasyon çalışması ve proje ile ilgili 3 boyutlu gerçeklikler bir taslak halinde müşteriye ayrıca sunulmaktadır.